Stavba

Výstavba rodinného domu: 3 fáze před začátkem

single-image

Jak probíhá výstavba rodinného domu? Pokud se zajímáte o bydlení v domě, určitě by vás měly zajímat veškeré důležité informace, které se tohoto odvětví týkají. V dnešní době se objevují nové rodinné domy jako houby v lese. Není se čemu divit, čím dál tím více lidí má zájem o vlastní dům už jen z toho důvodu, že se nemusí o nic dělit. Pocit soukromí tak bývá často velmi silnou motivací. Cesta za splnění snu je však dlouhá a mnohdy plná překážek, s profesionální firmou si to však můžete ulehčit.

Výstavba rodinného domu: co je důležité?

V žádném případě byste nemohli začít, pokud byste neměli zakoupený pozemek, tedy plochu, na které chcete stavět. Jedná se o velmi důležitou věc, kterou je potřeba splnit jako první. Nemá cenu se dívat na rodinné domy a nabírat inspiraci, jestliže ještě nejste majiteli pozemku.

Koupě pozemku může být v některých případech velmi obtížná činnost. Neříkáme, že pozemků na prodej je málo, ovšem určitě máte svá kritéria. Většina z vás bude s námi souhlasit, že nesáhnete po první variantě, která se vám bude nabízet. Je důležité si uvědomit, co od pozemku očekáváte. Mezi časté odpovědi zájemců bývá zeleň, občanská vybavenost, školky, školy a zábava.

Inženýrské sítě

Výstavba rodinného domu by nemohla začít také bez inženýrských sítí. Jde o povinné služby, bez kterých byste v domě nemohli vůbec existovat. Jedná se o elektřinu, vodovod, kanalizaci a plyn. Jistě musíte uznat, že se jedná o produkty, bez kterých by domov nebyl domovem. Navíc bez vybudovaných inženýrských sítí by samotná stavba nemohla být vůbec zahájena.

Ostatní, avšak potřebné věci

Třetí fází je nahlášení stavby na stavebním úřadě. V případě, že se bude jednat o větší rodinný dům, který přesáhne 150 m2, budete muset žádat o stavební povolení. Nebude-li mít váš dům nad 150 m2, postačí vám stavební ohlášení. K tomu, abyste získali razítko je vaší povinností předložit projektovou dokumentaci. Jestliže necháte výstavbu rodinného domu na stavební firmě, jistě vám se vším velmi ráda poradí. Po vyřízení všech těchto dokumentů se konečně může na vašem pozemku začít stavět.

Mohlo by se Vám líbít