Dům a byt Stavba

Zateplování domu – na co být opatrní, aby vše proběhlo hladce?

single-image

Máte starý dům nebo se chystáte stavět novostavbu? Ať tak či tak, přemýšleli jste o tom, že si necháte zateplit fasádu?

Pozor byste si měli dát na několik bodů. Správně udělaná izolace vám dokáže výrazně snížit tepelnou ztrátu budovy. Podle průzkumu provádějícím v České republice se téměř každý majitel pouští do zateplování domu. Nejčastějším důvodem, proč se tak lidé rozhodnou je úspora spojená s energii během topné sezóny.

Největší problém může nastat, jakmile si vybíráte stavební firmu, která vám má zateplit váš dům. Jestliže se rozhodnete sáhnout po nejlevnější nabídce, můžete v budoucnu natrefit, a to se vám poté investice může vyšplhat až na několikanásobnou částku.

Každý Čech je svým způsobem rád, když může ušetřit, a tak se mnohdy do rekonstrukce domu pouštějí sami. Tady můžete ovšem tvrdě narazit, zateplování domu není snadnou činnosti. Jak jsme již jednou zmiňovali, tento krok se vám v budoucnu může výrazně prodražit.

Nejenom, že tím riskujete špatné provedení izolace, ale také se vám lehce může stát vážný úraz. Pokud zvolíte při práci špatný postup a neodborně provedete aplikaci izolantu, budete nucení v krátkém čase izolaci opravit či dokonce znovu aplikovat. To se vám částka opět vyšplhá směrem nahoru, než jste původně plánovali.

Už jste dostatečně přesvědčení, že najmout si stavební firmu je ten nejrozumnější krok? Pokud ano, tak vás jistě bude zajímat, jak vybrat tu správnou firmu. Pro výběr správné firmy je mnoho způsobu, můžete se v dnešní době podívat na internet, kde naleznete na firmy dostatečné recenze, poptat se u svých přátel či zadat stavební poptávku na specializovaných serverech. Jednoduše zadáte poptávku a osvědčené firmy vás budou samostatně kontaktovat s nabídkou. Nemusíte se bát poptat na konkrétní firmu na facebooku v různých skupinách určené ke stavbám, bydlení apod.

Pozor si dávejte na dobře vypracovanou projektovou dokumentaci, která je klíčem celého procesu. Stavební firma se podle projektové dokumentace bude řídit při vaší rekonstrukci a vám zároveň poslouží na případné reklamace.

Dalším důležitým bodem pro realizaci rekonstrukce je stavební dozor, který by měl v pravidelných intervalech dohlížet nad celým procesem stavebních prací. Stavební dozor by měl být kvalitní, aby v případě chyb mohl včas zasáhnout.

V neposlední řadě dbejte na to, aby firma dodala kvalitní a funkční zateplovací systém. Jedním z důvodů, proč by tomu tak mělo být je vyšší úspora energie při topné sezóně.

Mohlo by se Vám líbít