Zahrada a hobby

Zelená voda v bazénu je minulostí

single-image

Trápí vás v létě zelená voda v bazénu?

Rádi byste se koupali, ale špatná voda vám to prostě nedovolí? Nevěšte hlavu, tyto ověřené tipy vám zaručí čistou vodu po celé léto. Zelená voda v bazénu značí jediné a tím je zanedbanost údržby. V první řadě je na místě vložit do bazénu granulovaný chlór, který je velmi důležitý pro péči o bazén.

Bojíte se, že příliš chlóru může bazénu a vodě spíše ublížit? Nemusíte, klidně bazén předávkujte, chlór se během několika dní zcela vytratí a vy ani nepoznáte, že tam kdy byl. Důležitým bodem pro čistý bazén je také srovnání pH na 7,2 až 7,4 pomocí pH mínus nebo pH plus. Připojte do bazénu filtraci a nechte filtrovat alespoň pár hodin. Pro lepší pochopení, máte-li čerpadlo 5m3/h a objem bazénu 15m3/h, měla by filtrace běžet kolem 6 hodin v kuse.

Jakmile přefiltrujete bazén, vezměte si kartáč nebo tyč a začněte bazén čistit na povrchu a hladině. Během dne se určitě setkáte s různým odpadem v bazénu, který lze právě pomocí zmiňované tyče odstranit. Kompletně bazén vyčistěte a nebojte se dotýkat tyčí po vnitřním okraji. Přes noc můžete nechat působit přípravky, určené pro čištění bazénu od řas a různých odpadů.

Vzbudili jste se ráno a zalekli se mléčné vody?

Nemusíte mít obavy, jedná se o obsah chlóru v bazénu. Jednoduše je v bazénu hodně chlóru. Ten se postupem několika dní sám uvolní. V žádném případě nezapomínejte i při této fázi bazén dostatečně filtrovat. Můžete si opět zkontrolovat množství pH v bazénu.

Nestojíte o to, aby se v budoucnu problém se zelenou vodou opakoval? Pravidelně měřte pH a množství chlóru. Nebojte se využívat různé tablety určené pro čištění bazénu. Mějte v bazénu nejlépe chlór v nádobě určené pro chlorové tablety. Příliš nezahřívejte vodu, doporučená teplota je do 30 °C. Provádějte kompletní proplach písku ve filtraci.

Mohlo by se Vám líbít