Zahrada a hobby

Zimní zahrádka se může usmívat díky barvám

single-image

I přesto, že se nám blíží léto, bychom chtěli poukázat na zimní zahrádky. Mnoho lidí si stále myslí, že v zimě jsou zahrádky bez barev a tzv. smutné. To je omyl! Zahrádky můžou kvést barvami i v zimě. Rozhodně zapomeňte na to, že jakmile přijde zima, je v ten okamžik zahrádka mrtvá. Jak bude vypadat vaše zahrádka v zimě záleží pouze na vás.

Pro úspěch zimní zahrádky jsou v prvním kroku stále zelené stromy. Ptáte se, jaké? Mezi tyto stromy patří například borovice, jedličky, smrčky. Pokud na své zahrádce nechcete příliš vysoké stromy, tak i pro vás máme řešení. Vyzkoušejte překrásnou borovici kleč Pinus mugo Wintergold, která je známá svými zeleno-zlatými jehličkami v zimním období.

Víte, na kterou rostlinku rozhodně nesmíte v zimě zapomenout? Na zimolez. Jak již název napovídá, jedná se o rostlinku, která je určená právě do zimních času. U této rostlinky vás překvapí její různobarevnost a věřte nám, že nic hezčího jste si na zimní spánek nemohli na zahrádku vysadit. Pokud trváte na tom, že chcete pokrýt větší prostory své zahrádky, určitě si pořiďte pachysandry, které jsou v každém ročním období zelené a nejsou moc náročné na péči.

Rostlinka, která vám také může v zimě ozdobit vaši zahrádku je vřesovec. Někteří tuhle rostlinku možná znáte a ptáte se, jak právě tato rostlinka, která má tak malé dorůstající květy může zdobit vaši zahrádku? Odpověď je jednoduchá, díky velkému množství květů ji nelze přehlídnout ani z dálky. Pokud rostlince dodáte správné podmínky, uvidíte ji růst od ledna do dubna. Zkrášlete si zimní zahradu!

Mohlo by se Vám líbít