Dům a byt

Bezpečný domov spočívá v dodržování pravidel

single-image

Bezpečný domov je základem při každém odchodu z bytu nebo domu. Návštěva zloděje je vždy nevyzpytatelná, a to zvlášť ve vánočních časech. Pokud tedy chcete minimalizovat možná rizika, měli byste dbát zvýšené opatrnosti a dodržovat základní pravidla.

Možná vás překvapí, co vše tady zmíníme, ale věřte nám, že opakování je matkou moudrosti. Je pochopitelné, že ne vždy jde plně omezit návštěvu zloděje. Ti nejzkušenější si bohužel vždy nějakou formou poradí. Pojďme se tedy společně podívat na bezpečný domov a klidnější život.

Bezpečný domov začíná základními pravidly

Nejčastější chybou jsou dveře. Ani nevíte, kolik lidí denně odejde například do práce bez toho, aniž by zamknuli dveře. Nejedná se o to, že by o této činnosti věděli. Právě naopak, je to z důvodu zapomnění, které může mít fatální následky. Čistě zabouchnuté dveře nejsou pro zloděje vůbec žádný problém. Jestliže máte bezpečnostní dveře, snižujete tím riziko vyloupení vaší nemovitosti.

Přízemí a okna jsou problémem

Existují případy, kdy se zloději do bytu či domu dostali pomocí okna. Možná vás v České republice nepřekvapí, že se tyto situace odehrály i v přítomnosti majitelů nemovitosti. Pokud totiž posloucháte rádio či televizi ve vedlejší místnosti, může se během chvíle odehrát krádež. Pečlivě se zaměřujte na zavírání oken. Raději zkontrolujte, zda jsou okna pevně zavřená a nemohou se otevřít pomocí rukou.

Sociální sítě jsou peklo!

Lidé se často chlubí svou dovolenou, potřebují na sebe upozornit. Chtějí se okolí ukázat, že si dokázali na takovou dovolenou našetřit. To je další velmi častou chybou, kterou mohou využít zloději. Především tehdy, pokud máte veřejný profil a váš status se šíří jako lavina. Nezmiňujte na sociálních sítích, že vyrážíte na cesty. Jedná se o postup, který byste běžně měli dodržovat. Snažte se naopak vyvolat v lidech pocit, že jste doma. Jedině tak zajistíte vyšší pocit bezpečnosti vaší nemovitosti. Pro bezpečný domov je opravdu potřeba dodržovat několik základních pravidel.

Mohlo by se Vám líbít