Reality a finance

Advokátní úschova v realitním oboru může zachranit vaše finanční prostředky

Jestliže se pouštíte do nákupu nebo prodeje své vlastní nemovitosti, možná byste měli zvážit zapojení profesionálů. Netýká se to pouze realitních makléřů, kteří by vám měli zajistit bezproblémový obchod provedený od A po Z. Do této činnosti spadají i jiné obory, které jsou stejně důležité, jako samotný realitní makléř. Bohužel to mnoho lidí nevidí, a to z důvodu, … Pokračovat ve čtení Advokátní úschova v realitním oboru může zachranit vaše finanční prostředky
single-image

Jestliže se pouštíte do nákupu nebo prodeje své vlastní nemovitosti, možná byste měli zvážit zapojení profesionálů. Netýká se to pouze realitních makléřů, kteří by vám měli zajistit bezproblémový obchod provedený od A po Z. Do této činnosti spadají i jiné obory, které jsou stejně důležité, jako samotný realitní makléř. Bohužel to mnoho lidí nevidí, a to z důvodu, že při využití služeb realitní kanceláře se o všechno postarají právě oni. Věděli jste ovšem, že existuje advokátní úschova? Ta zajišťuje rovněž bezproblémový chod obchodu pro obě strany, aby nedošlo k žádnému podvodu.

Advokátní úschova

Jak již bylo řečeno, nákup či prodej nemovitosti patří mezi komplikované obchody. Mimo jiné mohou být docela i riskantní, pokud se rozhodnete provést tuto činnost svépomocí. Mnoho majitelů za vidinou úspory finančních prostředků riskuje více, než si sami dokážou představit. Kupující osoba se stává majitelem domu až ve chvílí, kdy je proveden zápis vkladu do katastru nemovitostí. To však může trvat až 30 dní, podle lhůty, kterou na katastru nemovitostí mají. Advokátní úschova slouží pro tzv. úschovu finančních prostředků, a to do doby, než bude vše převedeno. Bez využití této služby se snadno může stát, že prodávající bude mít peníze již u sebe. Zatímco vklad nového vlastnického práva nebude stále zapsán. Tady vidíte, co všechno můžete riskovat. Je pravdou, že by kupující následně mohl domáhat peníze formou soudního líčení, ale to by ovšem trvalo příliš dlouho.

Peníze u třetí strany je řešením

Případů, kdy byl někdo okraden by nemuselo být tak mnoho, pokud by lidé více využívali realitní či úschovní služby. Advokátní úschovna je nástrojem, pomocí kterého lze velmi jednoduše provést finanční transakce. Počítejte s tím, že tyto služby stojí finanční prostředky, jestliže ji využíváte samostatně bez realitní kanceláře. Při objednání služeb od realitní kanceláře máte tuto službu již započtenou ve vaší provizi. Na závěr bychom chtěli dodat, že v případě, že využíváte pouze advokátní úschovu, ověřte si, komu dáváte své peníze.

Leave a Comment

Mohlo by se Vám líbít