Dům a byt Interiér

Dětský pokoj v podkroví se zařizuje téměř jako klasický

single-image

V minulosti jsme pro vás psali o tom, jak zařídit dětský pokoj nebo jak jej vymalovat. Dnes si ukážeme trochu netradiční zařizování dětského pokoje, a to z důvodu, že se bude jednat o podkrovní místnost. Dětský pokoj v podkroví může v sobě ukrývat pro dítě velké tajemství a pocit vyššího bezpečí. Jedná se o místnost, která se pro využití dětského pokoje náramně hodí. Jeho zařizování není příliš náročné a velmi se podobá normálnímu pokoji.

Dětský pokoj v podkroví

Prvně je potřeba začít bodem, kterým byste začali i při zařizování klasického dětského pokoje. Je nutné si říct a naplánovat, jak staré dítě bude pokoj obývat. Jestliže se jedná o dítě ve školním věku, neměli by být barvy a nábytek příliš přehnané. Nový pokoj by měl vydržet alespoň pár let a v případě, že se vašemu dítěti přestane líbit, zaděláváte si na problémy.

Zařizujeme v prvních krocích

Dětský pokoj v podkroví nemá klasický rovný strop, ale zkosený a podle toho také musíte místnost zařizovat. Počítejte tedy s tímto problémem při nakupování nových věci a neudělejte chybu, kterou byste museli složitě napravovat. Pokud chcete mít veškerý nábytek u zdí, věnujte zvýšenou pozornost výšce skříni a ostatním vysokým věcem. Při nesprávné vypočitatelnosti by vám mohl zkosený strop dělat potíže. V takové situaci byste například skříň museli umístit ke zdem, kterých se zkosení netýká.

Velikost místnosti promyslete

Dětský pokoj v podkroví bude s největší pravděpodobností tvořit obrovskou místnost, přece jenom se jedná o celé vrchní patro. Nejlepší variantou je tedy využít takto dispozičně řešenou místnost minimálně pro dvě děti. V případě, že máte jedno dítě a budete podkrovní pokoj zařizovat, snadno se vám může stát, že nevyužijete celou plochu. Poloprázdná místnost následně nevypadá příliš hezky. Vyřešit to ovšem můžete stavbou malého koutku, kde můžete vložit i malou skluzavku.

Barvy a dekorace

Máte nábytek i herní koutek již vybraný? Pak byste měli výběr barev a dekorací přizpůsobit barvám vámi vybraného nábytku. Dětský pokoj v podkroví tak získá tu správnou atmosféru pro vaše dítě. Jestliže chcete být originální a klasické malování vás omrzelo, sáhněte po samolepících tapetách.

Samolepící tapety se prodávají v různých barevných variantách a motivech a oproti barvám jsou připravené k okamžitému použití. Postačí vám k tomu lepidlo určené pro tyto účely a pár desítek minut volného času. Jakmile budete mít tuto činnost hotovou, stačí vám poskládat zakoupený nábytek a rozložit dekorace. Jistě jste si všimli, že je tato činnost velmi podobná zařizování klasického pokoje. Pozor si musíte dávat pouze na pár bodů, abyste si nepřivodili zbytečné problémy.

Mohlo by se Vám líbít