Dům a byt Interiér

Dětský pokoj v podkroví se zařizuje téměř jako klasický

single-image

V minulosti jsme pro vás psali o tom, jak zařídit dětský pokoj nebo jak jej vymalovat. Dnes si ukážeme trochu netradiční zařizování dětského pokoje, a to z důvodu, že se bude jednat o podkrovní místnost. Dětský pokoj v podkroví může v sobě ukrývat pro dítě velké tajemství a pocit vyššího bezpečí. Jedná se o místnost, která se pro využití dětského pokoje náramně hodí. Jeho zařizování není příliš náročné a velmi se podobá normálnímu pokoji.

Dětský pokoj v podkroví

Prvně je potřeba začít bodem, kterým byste začali i při zařizování klasického dětského pokoje. Je nutné si říct a naplánovat, jak staré dítě bude pokoj obývat. Jestliže se jedná o dítě ve školním věku, neměli by být barvy a nábytek příliš přehnané. Nový pokoj by měl vydržet alespoň pár let a v případě, že se vašemu dítěti přestane líbit, zaděláváte si na problémy.

Zařizujeme v prvních krocích

Dětský pokoj v podkroví nemá klasický rovný strop, ale zkosený a podle toho také musíte místnost zařizovat. Počítejte tedy s tímto problémem při nakupování nových věci a neudělejte chybu, kterou byste museli složitě napravovat. Pokud chcete mít veškerý nábytek u zdí, věnujte zvýšenou pozornost výšce skříni a ostatním vysokým věcem. Při nesprávné vypočitatelnosti by vám mohl zkosený strop dělat potíže. V takové situaci byste například skříň museli umístit ke zdem, kterých se zkosení netýká.

Velikost místnosti promyslete

Dětský pokoj v podkroví bude s největší pravděpodobností tvořit obrovskou místnost, přece jenom se jedná o celé vrchní patro. Nejlepší variantou je tedy využít takto dispozičně řešenou místnost minimálně pro dvě děti. V případě, že máte jedno dítě a budete podkrovní pokoj zařizovat, snadno se vám může stát, že nevyužijete celou plochu. Poloprázdná místnost následně nevypadá příliš hezky. Vyřešit to ovšem můžete stavbou malého koutku, kde můžete vložit i malou skluzavku.

Barvy a dekorace

Máte nábytek i herní koutek již vybraný? Pak byste měli výběr barev a dekorací přizpůsobit barvám vámi vybraného nábytku. Dětský pokoj v podkroví tak získá tu správnou atmosféru pro vaše dítě. Jestliže chcete být originální a klasické malování vás omrzelo, sáhněte po samolepících tapetách.

Samolepící tapety se prodávají v různých barevných variantách a motivech a oproti barvám jsou připravené k okamžitému použití. Postačí vám k tomu lepidlo určené pro tyto účely a pár desítek minut volného času. Jakmile budete mít tuto činnost hotovou, stačí vám poskládat zakoupený nábytek a rozložit dekorace. Jistě jste si všimli, že je tato činnost velmi podobná zařizování klasického pokoje. Pozor si musíte dávat pouze na pár bodů, abyste si nepřivodili zbytečné problémy.

img-ads

Mohlo by se Vám líbít

img-ads