Dům a byt Interiér

Jak ozdobit okna na Vánoce aneb nepodceňujte přípravu

single-image

Každým rokem přichází Vánoční nálada o něco dříve, a to platí i o letošních svátcích. Pomalu, ale jistě začínají výzdoby bytů a rodinných domů, které má většina obyvatel České republiky tak ráda. Možná si někteří z vás říkáte, že do Vánoc je ještě daleko, opak je však pravdou. Čas plyne opravdu obrovskou rychlostí a není tedy od věci být v čas připraveni.

Začněte například u výzdob oken, které vidíte nejenom vy, ale také kolemjdoucí. Jak ozdobit okna na Vánoce, aby všechny oči směřovaly přímo k vám? Nemusíte kvůli Vánočním dekoracím běhat několik hodin po obchodech, pokud víte, jak je vyrobit svépomocí. Zapojte celou rodinu a pusťte se do skvělé zábavy.

Proč výroba ozdob a dekorací?

Výroba vlastních dekorací vám neposkytne pouze druh nějaké zábavy, ale také vám ušetří finanční prostředky. Jestliže si totiž něco budete vyrábět sami, nebudete tak zbytečně platit lidi, kteří se na výrobě dekorací podíleli. Záleží však na vás, jestli se pokusíte ozdoby na okna vyrobit nebo raději sáhnete po ověřené metodě. O finančních prostředcích jsme se vám zmínili pouze okrajově, protože Vánoce patří mezi svátky, na kterých bychom neměli šetřit. To platí převážně tehdy, máte-li děti a rodinu. Vánoce připravujete právě kvůli dětem, nezklamte je. Výroba ozdob do oken tak může být společnou zábavou, u které se nasmějete.

Jak ozdobit okna na Vánoce?

V první řadě je nutné si zajít do lesa a nasbírat materiál, který následně použijete pro tvorbu. Využít byste měli rozhodně přírodní věci, které vám nejvíce budou připomínat zimu. Skvělým řešením mohou být větve jehličnanů, cesmína, jmelí nebo šišky. Přírodní materiál můžete buďto nechat tak, nebo jej nastříkat sprejem určeným pro tyto rodinné chvíle. Jestliže byste chtěli zapojit kousek Feng Shui, z barev byste měli volit červenou nebo zlatou.

Papírové vystřihovánky do oken

Kromě přírodního výrobku si můžete vyrobit papírové vystřihovánky do oken. Jedná se o zboží, které má jistě každý doma, a tak nemusí vymýšlet nic složitého. K papíru budete potřebovat ještě tužku a nůžky. Fantazie nezná hranic a záleží tedy pouze na vás, co na papír za Vánoční motiv načrtnete. Jakmile budete mít návrh papírové vystřihovánky do oken hotový, vezměte do rukou nůžky a začněte stříhat. V poslední fázi už vám stačí jenom vystřihovánku nalepit na okno a výzdoba je dokončená. Jedná se o tipy, jak ozdobit okna na Vánoce, pro co se na konec rozhodnete, bude především na vás.

Mohlo by se Vám líbít