Interiér

Jak správně uklízet – základem je dokonalý plán

single-image

Neznám člověka, který by rád uklízel. Spíše naopak, když se blíží potřeba uklízet, každý raději dělá něco jiného, jen proto, aby se tomu vyhnul. Bohužel, pokud bychom neuklízeli, nevypadalo by to u nás pěkně. Jistě uznáte, že návštěvu byste neradi pozvali někam, kde se sami stydíte žít. Jak správně uklízet, aby jste se nemuseli za vaši práci stydět?

Před samotným úklidem si musíte říct, jaké věci budete k činnosti potřebovat. Máte již sepsaný seznam? Pak stačí, abyste si dané věci připravili. Ušetří vám to spoustu času s odbíháváním. Není správné uklízet více místnosti naráz. Jednak budete pořád běhat tam a zpátky a navíc by úklid nebyl v žádném případě efektivní. Pusťte se nejdříve do místnosti, která je nejdále od hlavních dveří. Po celkovém úklidu místnosti vždy zavírejte dveře.

Generální úklid aneb jak správně uklízet i tajná místa?

Pokud jste doposuď prováděli pouze střední úklidy, kdy jste brali místnost po místnosti a tím to pro vás skončilo, čeká vás teď generální úklid. Tady je nutné myslet dopředu. Proveďte kompletní mytí oken, praní záclon a povlečení. Mimo jiné se při vytírání a vysávání věnujte tajným místům, kde se za běžného úklidu nedostanete.

Udělejte si pořádný plán, rozhodně byste neměli napřed vysávat a vytírat a následně se teprve vrhnout na okna. Nezapomínejte, že i na oknech se usazuje velké množství prachu a při úklidu byste ho akorát smetli na vytřenou podlahu. Nepotřebujete zbytečně drahé přípravky, které vám ve finále stejně nepomohou. Základem je nakoupit podle doporučení ostatních. Ne vždy je to nejdražší zároveň i nejlepší.

Ani tady není správné dělat několik činností naráz. Právě naopak, generální úklid vyžaduje o to větší disciplínu. Při tomto úklidu byste se měli zbavit starých věcí, které už nebudete nikdy používat. To stejné platí o spotřebičích ležících zbytečně ve vaší domácnosti.

Máte skříň plnou starého oblečení? Darujte ho nebo vyhoďte, ale rozhodně ho neumisťujte zpátky do uklizené skříně. Uvidíte, jak i z malé místnosti dokážete naplnit tři velké pytle zbytečností.

Mohlo by se Vám líbít