Interiér

Jak vybrat čističku vzduchu?

single-image

Česká republika je stát, ve kterém se nachází mnoho škodlivých látek ve vzduchu. Jestliže navíc žijete ve městě s větším množstvím těchto látek a smogem, je pořízení čističky vzduchu téměř povinností. Jak vybrat čističku vzduchu, abyste nesáhli vedle?

Dívejte se na samotný výrobek a jeho certifikace. Pokud se jedná o kvalitní čističku vzduchu, bude mít výrobek cerfitikaci přímo od zdravotních zařízeních. Pozor! I kdyby výrobek neměl certifikát od zdravotního zařízení, neznamená to, že se jedná o nekvalitní produkt. Čistička vzduchu může mít jiné ocenění, které má také vysokou váhu. Produkt by měl rozhodně splňovat základní normy, které jsou označovány jako ISO.

Do jaké místnosti chcete čističku vzduchu umístit? Domácí čistička vzduchu by měla obsahovat informace o výkonu pro vaší představu. Je dobré si zjistit, jak velký prostor čistička zvládne ošetřit. V žádném případě nevkládejte dva přístroje do jedné místnosti. Většina lidí si může myslet, že čím více bude čističek vzduchu v místnosti, tím bude síla efektivnější. Omyl! Jeden přístroj, který je kvalitní místnost zvládne zcela bez problémů.

Jestli se jedná o rodinu, která nemá dostatek finančních prostředků mohou si zakoupit pouze jednu přenosnou čističku. Domácí čistička vzduchu v bytě nebo domě postačí klidně jenom jedna. Přístroj s lehčí váhou můžete snadno přenášet z místnosti do místnosti. Vždy si vypočítejte, kdy bude přibližně místnost očištěna a čističku vzduchu následně přeneste do jiné místnosti.

Jak vybrat čističku vzduchu, pokud máte v domácnosti alergika nebo vážně nemocné dítě? Před pořízením čističky se nejprve poraďte s lékařem. Po sdělení problémů lékaři, vám jistě mile rád pomůže, jaký typ přístroje se bude do vaší domácnosti hodit nejvíce. Každý problém vyžaduje jiný typ čističky, nemusíte se bát, lékaři mají tyto informace nastudované.

V čističkách jsou zabudovány filtry, které vám napomáhají při čistění nečistot v dané místnosti. Na trhu existuje čistička vzduchu s omyvatelným filtrem, o kterou se zvládne starat téměř každý. I tyto čističky vzduchu zvládnou bez problému odstranit všechny nečistoty, které se mohou v bytech a domech vyskytovat. Mezi ty největší patří hrubý prach, pyl nebo zvířecí srst. Přístroj si zvládne poradit i se zápachem, který se občas může v místnosti objevit.

Mohlo by se Vám líbít