Interiér

Jak vybrat sušičku na prádlo – ať už do bytu nebo domu

single-image

Sušička prádla si své fanoušky získala hned poté, co přišla na český trh. V poslední době se zájem o tento produkt výrazně zvýšil. Většina domácností dnes vlastní sušičku prádla z důvodu úspory času. Obyvatelé, kteří nemají sušičku prádla uvádí jako hlavní důvod ten, že se jedná o zbytečně drahou věc. Už ale nevědí, že vám ušetří nejenom čas, ale také i místo. Určitě víte, že sušáky na prádlo jsou příliš velké a v malých bytech mohou dělat problémy.

Sušičku prádla můžete lehce umístit například na pračku. Jestliže máte zahradu a prádlo necháváte sušit tam, může se taktéž velmi rychle přihodit problém. Od nechtěného zašpinení, prachu až po zvířecí trusy. Jak vybrat sušičku na prádlo, která bude do vaší domácnosti skvěle zapadat?

Ještě před tím, než půjdete do prvního obchodu si musíte položit otázku, jestli se sušička prádla u vás uživí. Myslíme to tak, zda ve vaší domácnosti žijí alespoň čtyři členové. Pokud byste totiž žili pouze s partnerem, nemusel by se vám tento produkt vyplatit. Sušička prádla vám dokáže během chvíle vysušit velké množství prádla, což je obrovskou výhodou v domácnostech, kde je hodně dětí.

Kromě toho se vám doma neudržuje při častém praní zbytečná vlhkost, která může také pěkně potrápit. Pokud si myslíte, že bude vaše prádlo zmačkané a vy ho tak budete muset žehlit, tak jste na omylu. Právě naopak, prádlo bude pěkné a pokud si vyberete kvalitní sušičku prádla, nemusíte se žehlení obávat.

Jak vybrat sušičku na prádlo, pokud jsem se už rozhodnul?

V případě, že jste si na sto procent jistí, že máte zájem o sušičku prádla, máte na výběr ze dvou kategorií. První kategorií jsou ventilační sušičky, které jsou v České republice méně prodávané, než kondenzační. Kondenzační sušičky jsou druhou kategorií.

Ventilační sušičky

Ventilační sušičky obsahují větrací trubice, pomocí kterých je horký vzduch odpařován i s párou. Nevýhodou je u tohoto druhu to, že musíte mít trubici napojenou na otvor, který je ve zdi nebo v okně. Čím se sušičky mohou pyšnit je nižší spotřeba energie a rovněž i nižší pořizovací cena.

Kondenzační sušičky

Tento typ sušiček nevyžaduje žádné venkovní otvory. Jedná se tedy o častěji používanou a praktičtější sušičku na prádlo. Vzduch, který se v sušičce ohřívá následně proudí bubnem, kde se nachází mokré prádlo. Pomocí tohoto systému dochází k sušení prádla. Výhodou je snadné používání v bytě. Na druhou stranu čekejte ale vyšší spotřebu energie.

Článek je určený pro ty, kteří nevědí, jak vybrat sušičku na prádlo pomocí které ušetříte nemálo času. 🙂

Mohlo by se Vám líbít