Interiér

Klimatizace na letní měsíce

single-image

Letošní jaro přineslo rovnou letní teploty, a tak je správné se dostatečně připravit na horké letní měsíce. Určitě víte, že v létě dokážou teploty zamávat i v noci a snad každý chce být na tyto dny připraven. Jak se proti vysokým teplotám v bytě či domě chránit? Klimatizace může být jednoduchým řešením.

Někteří mají v létě vyšší teploty, někteří nižší, ovšem teplé dny v bytě nebo domě zažije snad každý. Pro takové dny se rozhodně vyplatí investovat do klimatizace, dbejte na to, aby byla klimatizace dostatečně kvalitní a vám tak dokázala dopřát příjemný chládek.

Klimatizace jsou na trhu rozdělovány do dvou kategorií. První kategorií jsou klimatizace mobilní a druhou klimatizace pevné. U obou kategorií klimatizací můžete narazit na výhody a nevýhody, ale jakou si nakonec zvolit, abyste se rozhodli správně?

Mobilní klimatizace jsou přenosné, jak můžete poznat z názvu a na ovládání a aplikování velmi snadné. Hravě to zvládnete i vy, stačí jen zapojit do zásuvky a nastavit si ideální teplotu. Přístroj aplikujte v blízkosti oken nebo dveří z důvodů lehčího protáhnutí hadice k odvodu vzduchu.

Mobilní klimatizace jsou určeny do prostoru o velikosti maximálně 100 m2. Nevýhodou přístrojů bývá jejich vysoký hluk, takže jestliže trpíte nespavostí, rozhodně se do vaší místnosti nehodí. Mobilní klimatizace bývají cenově velmi dostupné a po skončení sezóny ji jednoduše uklidíte.

Pevné klimatizace jsou skládaný ze dvou části, přičemž jedna část je upevněna v místnosti a druhá pak na vnější stěně domu. Zde už je instalace složitější, protože obě části jsou propojeny potrubím.

V žádném případě se do instalace nepouštějte sami a pozvěte si na to odborníka, který vás seznámí se základy používání těchto klimatizací a profesionálně ji namontují. Na rozdíl od mobilních klimatizacích zde musíte počítat s vyšší pořizovací cenou.

Výkon u pevných klimatizací volte dle tipu místnosti a také podle toho, zda do místnosti svítí přímé sluneční světlo. Nezapomínejte také, jaké přístroje se nachází v dané místnosti. Určitě budete nastavovat jinou teplotu pro místnost jako je například kuchyň, kde se nachází spotřebiče a pro ložnici, kde se spotřebiče nenachází.

Hlavním kritériem pro volbu těchto přístrojů by pro vás měla být také spotřeba energie. Vždy se před koupi poraďte s odborníkem nebo sledujte štítky uvedené na výrobcích. Štítky znázorňuji spotřebu energie, také zde platí, že čím vyšší třída, tím úspornější bude její provoz.

Mohlo by se Vám líbít