Zahrada a hobby

Levandule nesmí na zahrádce rozhodně chybět

single-image

V dnešní době jsou levandule okrasnou rostlinou snad v každém státě. Nejčastěji na ní můžete narazit v Provence, Dalmácii, severní Africe a Tasmánii. Pozadu s levandulemi nezůstává ani Česká republika. Spoustu zahrádkářů ji dnes na své zahradě vlastní, a to zrovna ne v malém množství.

Levandule, jejichž květy jsou silně aromatické je na jakékoliv zahrádce okrasnou rostlinkou. V minulostí se tyto voňavé rostlinky používaly k provonění různých místnosti a oděvů. Levandule se využívá také do různých parfémů a kolínských.

Tato rostlinka není na pěstování náročná a možná proto si získala tak rychle svůj obdiv. Pro svůj růst vyžaduje pouze dostatek slunečních paprsků a občasnou zálivku. Doporučuje se ji zasadit do míst, kde se nachází alespoň malé množství drobného štěrku. Kromě štěrku se při sázení této rostlinky dostatečně věnujte tomu, aby půda byla suchá.

Jak jsme již jednou zmiňovali, rostlinka vyžaduje občasnou zálivku. To znamená, že není správné ji moc přemokřovat. Jestliže se vám přes zimu stane, že levandule uhyne, nejčastějším důvodem bývá příliš velké přemokření. Nemusíte se obávat, že by uhynula díky mrazům, protože je plně odolná vůči mrazivějšímu počasí. V druhé řadě dohlídněte na to, aby se v blízkosti těchto rostlin nevyskytovali žádné rašelinové substráty.

Mohlo by se Vám líbít