Zahrada a hobby

Mateřídoušky můžete pěstovat i na zahradě

single-image

Vzpomínáte na ty časy, kdy bylo možné na mateřídoušku narazit v podstatě kdekoliv?

Jste milovníkem mateřídoušek a mrzí vás, že už se tak moc nevídá? Nezoufejte, mateřídoušky můžete vypěstovat na své zahrádce.

Kdo neměl možnost si přičichnout k mateřídoušce blíže, ale má zájem tuhle krásnou rostlinku pěstovat, představte si vůni tymiánu. Pokud porovnáme tyto dvě rostliny, můžeme s přehledem říci, že společného mají více, než si kdokoliv z nás dokáže představit. Co se týče velikosti těchto rostlinek, tak mateřídoušky můžete vypěstovat téměř kdekoliv, na rozdíl od tymiánu je menší. Mateřídoušky jsou rostlinky plazící se ve většině případů po zemi.

Mateřídoušky jsou známé především svými léčivými vlastnostmi. Z těchto rostlinek se připravují čaje, které jsou vhodné při nachlazení a zánětu průdušek. Pokud jste žena, která má momentálně menstruaci a stresy například kvůli přípravě oslavy nebo svatby, je pro vás mateřídouška tím správným lékem, který vám uleví od bolesti a zklidní váš nervový systém.

Při pěstování mateřídoušky si dávejte pozor, aby na místo dosahovali sluneční paprsky. Kromě slunečních paprsků pečlivě vybírejte pro mateřídoušku takové místo, které je dostatečně suché a teplé. Pokud vás zajímá náročnost pěstování, tak vás ujistíme, že se není čeho bát. Mateřídouška nevyžaduje příliš pozornosti, takže není potřeba ji tak často zalévat.

Mohlo by se Vám líbít