Reality a finance

Na co si dát pozor při hledání bytu v Praze? Zabydlete se tam, kde má smysl žít!

Bydlení v Praze je široký pojem. Aby ne, vždyť jde o téměř 500 kilometrů čtverečních, která nabízí mnoho naprosto rozdílných lokalit. Metropole je rozmanitá a na své si přijde každý. A stejně tak se může dostavit zklamání, protože není v silách žádné z lokalit uspokojit požadavky všech lidí. Pokud jste se s Prahou seznámili spíše … Pokračovat ve čtení Na co si dát pozor při hledání bytu v Praze? Zabydlete se tam, kde má smysl žít!
single-image

Bydlení v Praze je široký pojem. Aby ne, vždyť jde o téměř 500 kilometrů čtverečních, která nabízí mnoho naprosto rozdílných lokalit. Metropole je rozmanitá a na své si přijde každý. A stejně tak se může dostavit zklamání, protože není v silách žádné z lokalit uspokojit požadavky všech lidí.

Pokud jste se s Prahou seznámili spíše při hodinách zeměpisu a nyní ji budete říkat domov, protože jste si v ní našli dobrou práci, buďte při výběru konkrétní lokality velmi obezřetní. A co je nejdůležitější: ujasněte si své požadavky, protože mít ucelenou představu o tom, jak by se vám v dané městské části mělo žít, je naprostý základ.

Je dobré si uvědomit, že kvalita bydlení nejde ruku v ruce pouze se standardy samotného bytu. Na čem skutečně záleží, je charakter blízkého okolí. Roli hrají občanská vybavenost, dopravní dostupnost, ale také dostatek zeleně a mnohé další aspekty.

Kde je nejlevněji?

Poměrně levné byty najdete ve starších panelových domech v okrajových lokalitách. Přívlastek „levné“ však můžete nahradit souslovím „nepříliš kvalitní“. Má snad smysl rozvádět, jak se žije na sídlišti – v bytech, které byly postaveny za minulé éry? Z hlediska současných standardů jde o naprosto nevyhovující bydlení.

Kde zaplatíte nejvíce?

Na opačném konci seznamu najdete byty v prestižních lokalitách. Zdaleka nejdražší jsou byty v městských částech Prahy 1 a 2. Pokud vám jde o postavení ve společnosti, neřešíte finanční stránku a zároveň vám jsou lhostejné problémy s parkováním, jakožto i nedostatek zelených ploch, bude se vám v centru bydlet dobře.

Zlatá střední cesta

Jak vypadá bydlení, které odpovídá požadavkům „průměrného“ obyvatele metropole? Nachází se v klidné, ale od centra nepříliš vzdálené lokalitě. Počítá se s nadprůměrnou občanskou vybaveností a dobrou dopravní dostupností. Samozřejmostí by měla být i přítomnost parků a zelených ploch. Hodil by se vám konkrétní příklad? Popisu odpovídá bydlení v Praze na Žižkově, kde roste projekt s názvem Byty Na Vackově.

Pokud vás projekt nového bydlení v lokalitě Praha 3 zaujal, sledujte aktuální informace na byty.navackove.cz. Na webu najdete podrobnější informace, ceník i vizualizace.

Leave a Comment

Mohlo by se Vám líbít