Reality a finance

Realitní zprostředkovatelé – nevhodné praktiky, které aplikuji většina makléřů

single-image

Jako v každém oboru, tak i u realitních makléřů narazíte na lidi, kteří chtějí uzavřít obchod za každou cenu. Proč realitní zprostředkovatelé využívají ke svým obchodům nekalé praktiky?Jsme magazín věnující se realitám, bydlení, stavbě i zahradám.

Pojďme se společně podívat na praktiky, ze kterých se vám s největší pravděpodobností udělá špatně:

  • Přistál vám do schránky letáček, kde jste se dočetli krátké věty typu, koupím byt v této lokalitě? Nebo brouzdali jste po internetu a narazili na inzerát, kde se psalo, že má vlastník inzerátů zájem o koupi bytu? Kromě toho je ochoten zaplatit částku hotově? Schválně si vyzkoušejte na takový inzerát či letáček zavolat a následně čekejte, co se bude dít. Po telefonu se vám druhá strana možná nepřizná k tomu, že pracuje jako realitní makléř a vyláká vás na schůzku. Jako lákadlo použije větu, že by rád koupil nemovitost právě ve vaší lokalitě. Jakmile dorazíte na schůzku a s člověkem si sednete například v kavárně, zjistíte, že se jedná o realitního zprostředkovatele. Jeho zájem vylákat vás byl účelný, jednoduše hledá byt pro svého zájemce.
  • Druhým nepoctivým způsobem bývá telefonát ze strany makléře, který vám po zvednutí oznámí, že má na vaši nemovitost zájemce. Po domluvení schůzky nastane ovšem to, že na určitou hodinu se dostaví pouze realitní makléř, který nejspíš bude tvrdit, že se zájemce nedostavil a momentálně nezvedá telefon. Jakmile mu jeho výmluvy odkývnete, dojde k tomu, že se zeptá, zda si může váš byt nebo dům nafotit, když už je na místě. Ve většině případu se jedná o předem domluvený proces.
  • Nevhodný způsob realitní makléři volí také u podpisu exkluzivní smlouvy, jednoduše vám kývnou na vaše podmínky včetně vámi navrhované ceny za prodej, a to jen z důvodu, aby s vámi do budoucna mohli manipulovat ke snižování cen. Na začátku jim jde pouze o podpis exkluzivní smlouvy, kterou když si důkladně přečtete, zjistíte, že snižování při neúspěšném prodeji je ze strany realitního makléře tzv. povoleno. V mnoha případech to poté vypadá, že vás s touto informací pouze seznámí.

Pokud jste někdy narazili na některou z těchto praktik, rozhodně doporučujeme se s realitním makléřem rozloučit a požádat o spolupráci někoho, kdo nemá problém s doložením referencí, internetových stránek a u koho máte jistotu, že je vaše nemovitost v dobrých rukou. Věřte nám, že existují realitní zprostředkovatelé, kteří vám nabídnou profesionální služby.

Mohlo by se Vám líbít