Reality a finance

Úspěšný a neúspěšný realitní makléř – jak vidí češi realitní makléře

single-image

Realitní makléř je v očích mnohých lidí považován za pouhého podvodníka. Jak je to ale ve skutečnosti?

Jak je to možné, že některým jde realitní práce doslova od ruky a druhým se naopak vůbec nedaří? Co způsobuje to, že polovina neví, kde dříve skočit a druhá polovina neví, jak by zaplnila čas, protože nemají do čeho píchnout?

Pracujete jako realitní makléř a nemáte dostatečný počet zakázek? Říkáte si, jak je to možné, že ostatní makléři kolem vás dokonalé bruslí po realitním trhu? Napadají vás věty, že na to zkrátka nemáte nebo že ostatní mají štěstí? Tak na to rychle zapomeňte. Jediná správná odpověď je ta, že oni na svém zlepšení pracují neustále. Záleží jim na klientech a nejenom na tom, jak co nejrychleji vydělat a to i na úkor toho, že klientovi špatně poradíte. Profesionální a zkušení makléři, kteří svou práci milují se neustále vzdělávají, navštěvuji různé ověřené zdroje, workshopy nebo konference.

Pokud je váš sen být jedničkou na trhu s realitami, tak o tom nestačí pouze mluvit. Musíte pro to začít tvrdě a dlouhodobě pracovat. Jak se říká, nic nám nespadne do klína jenom tak. Berte to z druhého pohledu. Představte si, že jste klient a vidíte makléře ze kterého cítíte, že o své práci toho moc neví. Svěřili byste mu nemovitost, která má vysokou hodnotu?

Zvlášť v dnešní době, kdy je taková doba, že se na internetu dočtete více negativních komentářů na realitní makléře než těch pozitivních. Částečně za to může také zákon, který v České republice dovoluje realitním makléřům tzv. volnost. Dnes stačí jednoduše přijít na živnostenský úřad, položit 1000,- Kč a jste realitním makléřem (alespoň tedy na papíře, jak se ujmete realitní praxe už záleží na vás). Lidé musí cítit, že jejich nemovitost svěřili odborníkům ve své práci. Musí mít pocit bezpečí a důvěryhodnosti. Záleží tedy pouze na vás, jak se této činnosti ujmete.

Mohlo by se Vám líbít